About compiling CGX in cygwin (Windows)


Abstract: for run cgx 2.20 in cygwin you need start XWindow (xorg) and run cgx in xterm

Old cgx 2.8 may start from cygwin terminal. (You need only install xorg, not need run his)

Пакет cgx взагалі то збирається (компілюється) у середовищі cygwin. Не без проблем, але збирається. Треба інсталювати у cygwin потрібні графічні бібліотеки, які потребує пакет для зборки. І ще треба виправити трохи невеликих помилок у коді, які не є помилками з точки зору лінуксових компіляторів, але є помилками для більш старого цигвіновського gcc.
Наприклад присвоєння на кшалт int i = 0.0 (так, чомусь у коді цілій змінній присвоюється вєществєнное число). Також там десь описується max (#define max), що конфліктує з стандартним max. Цей дефайн треба просто видалити або закоментувати. Те ж саме з min.

І ось воно зібралося.

Старі версії cgx працювали з графікою по одному, а нові по другому. Так, cgx 2.8 нормально запускалась з терміналу cygwin (треба було, щоб було інстальовано середовище XWindow, тобто xorg). Тобто, cgx само визивало графічний інтерфейс, як само знало.

А ось cgx 2.20 так не запуститься. Треба запустити екранну оболочку xorg, у ній відкрити термінал xterm і тіко у ньому запускати cgx.

(Ремарка, я екпериментував у своїй рідній Вінді 7, 64 розрядній. З десятими вікнами я майже не працюю)

Я виявив усе це тільки сьогодні. Так, я трохи слоупок та чайнік, ідіть до біса і нехай вам щастить 😉

І ще, альтернативний спосіб збірки cgx у середовищі mingw/msys цієї особливості не має, див. дуже добру інструкцію від General Electric)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *